پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک شما  را به میلیون ها سال پیش میبرد.

میلیون ها سال از انقراض دایناسورها می گذرد اما هنوز هم در پارک ژوراسیک دهکده گردشگری گهرپارک زنده هستند. دایناسورها در میان کودکان بسیار محبوب هستند، به دلیل این محبوبیت پارکی به نام پارک ژوراسیک به عنوان یکی از مجموعه های این دهکده تفریحی گردشگری درنظر گرفته شده است. پارک ژوراسیک یا پارک دایناسورها یک مجموعه تفریحی-آموزشی و اولین پارک ژوراسیک گلخانه ای می باشد و امروزه به عنوان یکی از بخش های هیجان انگیز پارک میزبان گردشگران است. در پارک ژوراسیک  مجسمه های متحرکی از گونه های مختلف دایناسورها در اندازه طبیعی به همراه مشخصات آن ها به زبان انگلیسی به همراه ترجمه فارسی به نمایش گذاشته شده اند و از نظر تعداد دایناسورها این پارک در ایران جایگاه اول را دارد و در آن ماکت هایی بسیار عظیم الجثه از دایناسورهای معروف قرار داده شده اند.

بازدید از این پارک به کودکان، نوجوانان و بزرگسالان نیز توصیه می شود.

کبوترخانه

در گذشته توجه و احترام انسان به سایر موجودات زنده قابل تحسین بود، به نحوی که در معماری آن دوران نیز تأثیر داشت و بناهایی مختص حیوانات ایجاد می شد. کبوترخانه، کفترخان، برج کبوتر، ورده یا برج حمام سازه‌ای است که به جهت لانه گزینی و نگه داری پرنده‌ها به خصوص کبوترها در خاورمیانه و اروپا ساخته می‌شود، کاربرد عمده این بناها جمع‌آوری مدفوع پرندگان جهت استفاده در کشاورزی، دباغی، چرم‌سازی و ساخت باروت است.

کبوترخانه‌ها بناهایی هستند که با پهنا و ارتفاع بین 7 تا ۱۵ متر اعمار می‌شوند و در درون آن‌ها صدها جای برای لانه کبوتران با شکل و ابعاد یکسان ساخته می‌شود، بیشتر کبوترخانه‌ها به‌صورت برج‌های استوانه‌ای هستند که درون دیوارهای داخلی آن‌ها صدها حفره‌ کوچک برای آشیان کردن کبوترها ایجاد شده است کبوترخانه ای که در دهکده گردشگری گهر پارک بنا شده است نیز استوانه ای شکل با ارتفاع 14 متر و قطر گنبد 6 متر و 60 سانتی متر می باشد. در ساختارکبوتر خانه از آجر بنایی و اسکلت فلزی استفاده شده است، 308 لانه کبوتر دارد وحدود700 کبوتر را در خود جای میدهد. کبوترخانه گهرپارک در بخش جنوب غربی پارک نزدیک به دره درق واقع شده است و برای بازدید از خیابان بلورد و بلوار خرم آباد می توانید به محل کبوترخانه در پارک بروید.

درباره گهر پارک

شرکت گهرپارک سیرجان (سهامی خاص) در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ به شماره ثبت ۵۵۰۶ به شناسه ملی ۱۴۰۱۰۸۵۶۳۶۹ تاسیس گردید.

نماد اعتماد الکترونیک

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت گهرپارک سیرجان می باشد

طراحی و توسعه سایت توسط شرکت ارتباط گستران گهر رایان